Jaki czajnik na indukcję kupić?

Czajnik stanowi niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Jeśli posiadasz kuchenkę indukcyjną, możesz zdecydować się na zakup praktycznego czajnika. Sprawdź, czym kierować się, kupując czajnik na indukcję.

  1. Idealny czajnik indukcyjny – czyli jaki?
  2. Praktyczne rozwiązania

Idealny czajnik indukcyjny – czyli jaki?

Czajnik na indukcję powinien mieć specjalnie dostosowane dno do kuchenki indukcyjnej. Modele czajników przystosowane do używania na płytach indukcyjnych są odpowiednio oznaczone przez producentów na opakowaniu. Dobrej jakości czajnik pozwala na szybkie rozgrzanie się sprzętu na całej swojej powierzchni.

Polecany czajnik powinien także wyróżniać się estetycznym wyglądem. Na szczęście w dobrych sklepach ze sprzętem AGD, takim jak europ24.pl,  znaleźć można szeroki wybór czajników indukcyjnych o różnym designie. Coś ciekawego dla siebie znajdą w asortymencie zarówno miłośnicy klasycznych rozwiązań w kuchni, jak i zwolennicy bardziej nowoczesnych aranżacji. Czajniki są dostępne w wersjach jednokolorowych, m.in. w kolorze białym, czarnym czy też tradycyjnym srebrnym, jak również w wersjach wielobarwnych, w tym w rozmaite wzory, np. kwiatowe albo z budowlami. Asortyment obejmuje modele w wersji matowej, z połyskiem, a także emaliowane.

Decydując się na czajnik, dobrze też wziąć pod uwagę, aby urządzenie było łatwe w utrzymaniu w czystości. To pozwoli zachować higienę w kuchni, co jest szczególnie ważne przy przygotowywaniu posiłków.

Praktyczne rozwiązania

Poza przedstawionymi parametrami, warto też wziąć pod uwagę, aby sprzęt posiadał praktyczne rozwiązania wpływające na wygodę i funkcjonalność korzystania ze sprzętu. Przede wszystkim dobrej jakości czajnik powinien posiadać nienagrzewającą się rączkę. Podczas ogrzewania się czajnika w urządzeniach gorszej jakości rączka nierzadko również ulega nagrzaniu, co stanowi pierwszy krok do groźnych i niepotrzebnych oparzeń. Dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby czajnik został wyposażony w solidną, wytrzymałą, a przy tym nienagrzewającą się rączkę.

Praktyczny czajnik to także model wyposażony w grubsze dno, które pozwala na dłuższe utrzymanie wysokiej temperatury wody. To z kolei przekłada się na oszczędność energii, pieniędzy oraz czasu. Nie ma bowiem potrzeby powtórnego grzania wody.

Czajnik powinien także posiadać gwizdek, który w odpowiednim momencie powiadomi cię o tym, że woda się zagotowała i możesz przygotować kubek swojej ulubionej kawy bądź herbaty. Ponadto, kupując czajnik, dobrze jest też zwrócić uwagę na rodzaj pokrywki. Najlepiej, aby była ona zdejmowana, co znacząco ułatwia mycie czajnika oraz nalewanie wody.

Poprzedni artykułDlaczego warto spróbować przejść na dietę pudełkową?
Następny artykułKiedy warto zainteresować się wynajmem ekspresu do kawy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj